a) OLIO DI SEMI DI LINO-CON RISCIACQUO-OLIO
b) OLIO DI SEMI DI LINO-CON RISCIACQUO-BLUE

olio di semiПрироден концентрат кој ја регенерира, реконструира и повторно го зајакнува влакното давајќи волумен и сјај, благодарејќи на комбинацијата на витаминот Ф и многу етерични масла: ленено масло, камилица, жито, рициново, масло од авокадо, масло од соја и така натаму. Овој состав дава моментално подобрување на квалитетот и изгледот на косата. Посебно се препорачува за хемиски третирана коса (мини-вал, боена коса, бланширање, како и кај коса оштетена од морска сол, сонце, хлор, ветер, сув воздух, песок или смог). Оваа комбинација овозможува совршена рамнотежа, хидро-липиди на површината на кожата и самите влакна на капилициумот.

OLIO DI SEMI DI LINO-SENZA RISCIACQUO

olio di semi 2Овие ампули се богати со ленено масло, витамин Б5, Б6 и колаген. Се препорачуваат за брз ефект на реструктуирање и витаминизирање на сува и оштетена коса.

a) BETA CAROTENE E COLLAGENE - бета каротен и колаген
b) BETA CAROTENE E COLLAGENE-BRUSHING - бета каротен и колаген за расчешлување и волумен

beta karoteneКомбинацијата на бета-каротен со екстракт од морков, витамин Б5 и Б6, како и колаген е незаменлива за ревитализација и рехидратација на сувата и безживотна коса..

FaLang translation system by Faboba