ORTICA - коприва

ortica

Копривата е ефикасен стимулатор на растот на косата, поради високата содржина на минерали и витамини, ја подобрува локалната циркулација, а пред се делува против мрсењето на косата. Во составот на овој препарат има и мајчина душичка која ја чисти кожата на главата, див костен кој ги зајакнува венските ѕидови, жалфија и рузмарин кои делуваат антиинфламаторно и себорегулаторно, ментол и камфор кои ја стимулираат циркулацијата, даваат чувство на свежина ладејќи го капилициумот.

 

QUERCIA MARINA + SILICONE – приморски храст + силикон

quercia marina

Високата протеинска концентрација од приморска храст ги решава најкритичните случаи на оштетена коса од хемиски третмани или атмосферски агенски. Присуството на антистатици, силикон, го олеснува чешлањето, дава волумен, го спречува оштетувањето на косата оставајќи и тенок, неприметен филм по површината на влакното. Содржи и прополис кој делува антиинфламаторно и ја регулира активноста на лојните жлезди, колаге и уреа кои одржуваат влажност на кожата и самото влакно.

 

FaLang translation system by Faboba