Револуционерен пристап во камуфлажното решавање на проблемот со проретчената коса.

Едноставната примена на SMH влакната, кои под влијание на електростатско привлекување се лепат за влакното како мали игли на гранка од елка и нивната фиксација со растворот HINOKITIOL што го стимулира растот на косата, овозможува неверојатно природен изглед на "густа" коса.

Фиксатор го неутрализира електростатското привлекување, истовремено држејќи ги цврсто SMH влакната за влакното од косата, правејќи ги отпорни на ветер, дожд...

smh

 

boje smh                               13001316 1008903709191744 2526157914709682986 n

SMH е дерматолошки испитан и не предизвикува никакви алергиски реакции. SMH влакната не ја оштетуваат структурата на вашата коса, ниту ја иритираат кожата на капилициумот. Тие се многу фини артефацијални влакна иситнети од 0.3 - 0.5мм, тие се лесни, нежни, максимално природни и безопасни дури и кога доаѓаат во контакт со очите или устата (доволно е да се измијат со вода). SMН не остава дамки. Ако сте истуриле од него на вашата облека, само протресете ја нежно. SMH има неограничен рок на траење ако го чувате на темно и суво место. Постои во 11 различни природни бои на косата: црна, темно кафена, светло кафена, црвена, плава, седа, бела... (сигурно ќе ја пронајдете онаа која ви одговара на вас или вашите клиенти).

FaLang translation system by Faboba