Dr VAIS maratonci u konkurenciji od 300 učesnika na Kotorskom maratonu zauzeli 3. i 4. mesto ! BRAVO MOMCI !!!
BRAVO DARIO !
BRAVO IGORE !
Во конкуренција на околу 300 атлетичари од околу десет земји од регионот, нашиот најнадежен атлетичар на средни и на долги патеки, 18-годишниот Дарио Ивановски од АК „Работнички“, на својот дебитантски настап во оваа дисциплина, го освои одличното 3. место. Игор Јакимовски, пак, од истиот клуб, стигна до четвртата позиција.

0.10.20.30.40.50.60.70.80.90.110.120.160.140.130.150.10

 

FaLang translation system by Faboba