СИЛНИ ТРЕТМАНИ ЗА СТИМУЛАЦИЈА ПРИ РАСТ НА КОСАТА И ПРОТИВ ОПАЃАЊЕ
a) AUXIDIL TRICOGENO EXTRA FORTE + CRESCIONE
b) AUXIDIL TRICOATIVO EXTRA FORTE + CRESCIONE CON INTEGRATORI VITAMINICI

auxidilСуперитензивни третмани против опаѓање на косата со силна стимулација на фоликулот на влакното. Екстрактите од алгата auxine tricogene и екстрактите од растението крстовник се силен стимулатор на повторен раст а коса. Глуварчето, ајдучката трева, пченицата и витаминскиот комплекс Б5, Б6 и витаминот Е се одговорни за нормалниот раст и развој на новоформираното влакно.

AXIL BIOCUR

axilСтимулативниот ефект на шампонот и ампулите се базира на синергичната формула која овозможува ефикасен и долготраен третман на сосема природен начин. Интензивен третман на база на витамини од Б групата (Б5-пантенол, Б6-бедоксин), протеини, колаген, растителни екстракти од глуварче, ајдучка трева, цикорија, 20 аминокиселини, ментол, минерали (магнезиум) и други супстанци кои многу ефикасно и брзо стигнуваат до коренот на влакното во дермисот и како транспортери го помагаат депонирањето на активни и хранливи материи неопходни за формирање и повторен раст на влакното.

RENOKIN I DERMAHEAL PROGRAM

Renokin шампон за враќање на виталноста кај косата

Клинички докажана формула што допринесува за погуста и поздрава коса, го зајакнува влакното и ја подобрува состојбата на скалпот.

Renokin лосион за враќање на виталноста кај косата

Хемиски промени на полипептидни ланци кои произведуваат постабилни и поефикасни молекули што уште повеќе ги стимулира клетките на кожата на главата и го подобрува здравјето на фоликулите на косата. Активните состојки ја прават вашата коса побујна, пополна и посјајна. Стабилизираниот, двослоен енкапсулацион систем овозможува активните супстанци да се апсорбираат низ кожата на главата.

renokin

Dermaheal шампон со регенератор

Го чисти скалпот и косата и обезбедува здрава средина за обновување на косата. Дава поголем волумен и сјај на косата

Dermaheal концентрирани лосион за коса

Му овозможува на скалпот, косата и коренот на влакната, здравје нега и исхрана.

dermaheal

FaLang translation system by Faboba